HABERLER

AFS Hosting Sene Sonu Kampı

AFS deneyimini Türkiye'de yaşayan Endonezya, Tayland ve Dominik Cumhuriyeti'nden öğrenciler için veda vakti geldi.

Spectrum of Education Konferansı'nı geride bıraktık! 

"Küresel vatandaşlık yolunda, ne eksik, ne fazla?" temalı Spectrum of Education Konferansı'nı ve ilgili atölyeleri 4-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdik. 

Doğa Bilimleri Ve Teknoloji Hakkında Bir Türk-Alman Yaz Programı

Doğa Bilimleri Ve Teknoloji Hakkında Bir Türk-Alman Yaz Programı 5-19 Ağustos 2018 tarihlerinde Braunschweig`da

Spectrum of Education Konferansı 5 Mayıs'ta gerçekleşecek!

Spectrum of Education Konferansı bu yıl 5 Mayıs’ta FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’nde, “Küresel vatandaşlık yolunda ne eksik, ne fazla?” teması ile gerçekleşecek.

EFIL Direktörler Toplantısı Sofya'da gerçekleşti.

Avrupa Kültürlerarası Öğrenme Federasyonu'nun Direktörler Toplantısı 5-9 Mart tarihlerinde gerçekleşti.

Avrupa Kültürlerarası Öğrenme Federasyonu'nun Uzman Buluşması

Avrupa Kültürlerarası Öğrenme Federasyonu'nun (EFIL) Brüksel'de gerçekleşen uzman buluşmasına TKV çalışanları ve AFS gönüllüleri de katıldı.

Kültürlerarası Hikayeler etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Türk Kültür Vakfı olarak AFS Gönüllüleri Derneği'nin de desteğiyle düzenlediğimiz "Yeni Bir Ben Yeni Bir Biz" temalı "Kültürlerarası Hikayeler" etkinliğinde camiamızın önemli isimleri AFS deneyimlerini anlattılar.

Türkiye Kardeşleri Programı 3. kez gerçekleşti

“Türkiye Kardeşleri Yurtiçi Değişim Programı’nı 22-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye’nin 9 farklı şehrinde gerçekleştirdik. 

2017 AFSliler ülkelerine döndüler!

Bir yıl boyunca Brezilya

İstanbul, Ankara ve İzmir'de AFS Gidiş Kampları düzenlendi

2017-2018 döneminde AFS Programları ile bir yıl boyunca yurtdışında farklı bir kültürlerarası öğrenme deneyimi yaşayacak olan katılımcılar, uyum çalışmaları için gerçekleşen AFS Gidiş Kampları

Türkiye Evalar 3 programa dahil oldular

Zonguldak Evalar Romanya

AFS deneyimi yaşamak için ülkemize gelen öğrencileri uğurladık!

17-19 Haziran tarihlerinde Kapadokya’da gerçekleştirdiğimiz “End of Stay” kampında 10 ay boyunca ailelerin yanında misafir olarak kalarak lise eğitimlerine devam eden AFSliler bir yandan yaşadıkları deneyimi değerlendirip bir yandan da gönüllü aileleriyle vedalaştılar.

Türkiye-Almanya Gençlik Değişimi Elçileri Eğitimi

11-15 Ekim 2017 | Eğitim Yeri: Hamburg, Almanya

Türkiye Almanya Gençlik Elçileri İçin Ağ Oluşturma Toplantısı

12-15 Ekim 2017 | Eğitim Yeri: Hamburg, Almanya

KapGel Atölyelerimiz İzmir ve İstanbul'da devam etti!

AFS Gönüllüleri Derneği ile birlikte düzenlediğimiz atölyelerde katılımcıların gönüllü ve profesyonel yaşamlarında kullanabilecekleri yetkinlikler geliştirmelerini ve barış dolu bir dünya için yürüttüğümüz faaliyetlere değer katmayı hedefliyoruz.

EFIL Genel Kurulu 25-28 Mayıs tarihlerinde Prag'da gerçekleşti

Avrupa Kültürlerarası Öğrenme Federasyonu'nun (EFIL) 25-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen olağan genel kurulu 60 kişilik katılımı ile son yılların en kalabalık genel kurullarından biri oldu.

AFS'den Türkiye ile Rusya arasında Sınıf Değişim Programı!

6-13 Mayıs tarihlerinde Adana Bahçeşir Koleji'den, 8-14 Mayıs tarihlerinde ise Adana Erkan Koleji'nden öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte Rusya'daydılar.

2017 yılı ikinci çeyreğinde eğitim çalışmalarımıza bir bakış

TKV bu yıl sonuna kadar eğitsel faaliyetleriyle 700 katılımcıya ulaşmayı hedefliyor

Yeni Kapasite Geliştirme (KAPGEL) Atölyesi başvuruları başladı.

Deneyimsel Öğrenme Teorisi ve Deneyimsel Öğrenme Metodolojisi nelerdir? Neden akran eğitiminde bu teori/metodoloji kullanılır?

KAPGEL Atölyeleri başlıyor!

Oryantasyon kampları ve eğitsel faaliyetler AFS çalışmaları "Akran Eğitimi" kavramı/yaklaşımı çerçevesinde yapılmaktadır. Bu faaliyetlerde "Deneyimsel Öğrenme Metodolojisi" kullanılmaktadır. 

1959'da AFS'li olmak!

O yıllarda, AFS hakkında hiç bir bilgim yoktu. Bursa Kız Lisesi lise 2. sınıftaydım. Bir gün derste öğrencilerden biri kara tahtaya "AFS ile Amerika'ya gitmek isteyenler yarın cumartesi saat 10.00’da yapılacak sınav için isimlerini tahtaya yazsınlar" diye bir duyuru yazdı. Hiç tereddüt etmeden adımı yazdım. Tarih 20 Şubat 1959’du.

Bir Yaz Akademisi Deneyimi

InterCultur ve Karlshochschule ortaklığında düzenlenen Kültürlerarası Yaz Akademisi

Katılımcı Çağrısı: Yetişkinler İçin Kültürlerarası Öğrenme

Türkiye sadece yetişkinlere yönelik tasarlanmış olan ilk kültürlerarası öğrenme ve gönüllülük eğitimi...

Katılımcı Çağrısı: Budapeşte'de Tam Burslu Eğitim Semineri

Türk Kültür Vakfı'nın kurucu üyesi olduğu Avrupa Kültürlerarası Öğrenme Federasyonu (EFIL) tarafından 20-26 Mart tarihlerinde Macaristan'ın Budapeşte...

Karlsruhe Kültürlerarası Yaz Akademisi 2017

Karlshochschule ve InterCultur tarafından bu sene sekizincisi gerçekleşecek Kültürlerarası Yaz Akademisi için başvurular açıldı!

Türk Kültür Vakfı Yurt Dışı Staj Programları

Türk Kültür Vakfı, düzenlediği staj programları ile üniversiteli öğrencilere Berlin, Dublin, Londra, Madrid ve New York gibi şehirlerde yurt dışı staj imkanları sunuyor!

Bursalı Gönüllülerimizle Buluştuk!

Gönüllü Teşekkür ve Gelişim Ziyaretleri kapsamında ilk durağımız Bursa oldu

KAP-GEL'lerde ilk sezon tamamlandı!

Kapasite Geliştirme Eğitimleri (KAPGEL) ilk sezon raporu yayınlandı

Türkiye ve Almanya'dan gençler Sürdürülebilirlik temasında buluştu

Türk Kültür Vakfı, Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya ve InterCultur gGmbH ile işbirliği içerisinde 20 gence Türkiye ve Almanya ile ilgili değişimin yanı sıra sürdürülebilir kalkınmanın farklı yaklaşımlarını inceleme fırsatı sundu

Türkiye Kardeşleri Yurtiçi Değişim Programı 2016 Etki Raporu Yayınlandı

Türk Kültür Vakfı ve AFS Gönüllüleri Derneği ortaklığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın desteğiyle bu yıl ikincisi gerçekleştirilmiş olan programın Etki Raporu yayınlandı

Bir Arada Yaşam için Çalışmak - Daniel Obst'un Mesajı

AFS Kültürlerarası Programları Başkanı ve CEO'su Daniel Obst'un Küresel Eğitim Haftası kapsamında yayınladığı mesajını paylaşıyoruz

KAP-GEL Atölyeleri Başlıyor

Türk Kültür Vakfı ve AFS Gönüllüleri Derneği ortaklığıyla Eğitim Takımı tarafından Türkiye genelindeki gönüllülerimize yönelik olarak gerçekleştirilecek ücretsiz atölyelerin kayıtları açıldı

Türkiye Almanya Gençlik Elçileri Buluştu

Türk Kültür Vakfı, Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya ve InterCultur gGmbH ortaklığında planlanan buluşma Almanya'nın Hamburg kentinde gerçekleşti.

Kültürlerarası Öyküler'e Uluslararası Ödül!

Türk Kültür Vakfı ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Kültürlerarası Öyküler etkinliği “En Sürdürülebilir Eğitim Etkinliği” ödülüne layık görüldü.

"We Act Together" Eğitiminin Başvuruları Açıldı

InterCultur ve Türk Kültür Vakfı ortaklığı ve Türkiye-Almanya Gençlik Köprüsü'nün desteği ile 6-11 Aralık 2016 tarihlerinde Hamburg'da gerçekleşecek

"Y Kuşağı Rehberi" Anketi Başladı!

"Generation Y's Virtual Guide to Skill Development and Personal Branding in Social Media" kapsamında öğrencilere, kurumların insan kaynakları birimlerine ve üniversitelerin kariyer ofislerine yönelik bir anket çalışması düzenliyoruz.

"Y Kuşağı Rehberi" Eğitimi Gerçekleşti

Türk Kültür Vakfı'nın ortak olduğu uluslararası Avrupa Birliği Projesi

Türk Kültür Vakfı websitesi yenilendi

TKV sitesi, 9 aylık kapsamlı bir çalışma sonunda yenilendi. İçerik ve görsel olarak organizasyonun prensiplerinin takip edildiği site, 1 Eylül itibariyle hizmet vermeye başlayacak.

Ön Başvuru Formu

Türk Kültür Vakfı Programları ve Eğitimleri hakkında bilgi almak, yeni programlarımız ve etkinliklerimiz hakkındaki duyuruların email adreslerinize gönderilmesi için lütfen aşağıdaki formunu doldurunuz. 

Bu formu doldurarak AFS ve YES Akademik Yıl Değişim Programları için resmi başvuru yapamazsınız, lütfen program başvuruları ile ilgili bağlantıları takip ediniz.

Ön Başvuru Formu
Başvuru Takip Formu

Başvurunuzu takip etmek için lütfen bilgilerinizi giriniz. (YES ve AFS başvuru takibi bu modülden yapılamamaktadır.)